برگزاری جشن قهرمانی در کپورچال را بی خیال شوید

برگزاری جشن قهرمانی در کپورچال را بی خیال شوید

عبدالصمد ابراهیمی در یادداشتی به حواشی جشن قهرمانی روز گذشته پرسپولیس پرداخته است.

دست هانی نوروزی به جام نرسید.این خلاصه همه اتفاقاتی بود که در روز باری با پدیده رقم خورد.اینکه باشگاه هانی و خانواده اش را دعوت کرده اما برای شان از ریز برنامه اهدای جام توضیح نداده خودش اشتباه بزرگی است.توضیح نداده چون هانی تا شب قبل از بازی تصور می کرد جام را او بالای سر می برد و این را در پست های اینستای منسوب به او می شود دید.

اینکه بگوییم سازمان لیگ لیست نفرات را مشخص کرده هم توضیح توجیه گونه ای بیش نیست.این همه بچه همراه پدرهایشان روی استیج رفتند اسم شان کجای آن لیست بود؟می شد بین دو نیمه هانی به رختکن برود و بازی را از تلویزیون رختکن ببیند بعد از بازی هم دست در دست یکی از بازیکنان روی استیج قهرمانی بیاید.

کیست که نداند قرار نبود ابتدا جام را هانی بالا ببرد؟ به این موضوع به شخصه هیچ اعتراضی ندارم و جام را کاپیتان بالا می برد و روال منطقی داستان هم همین هست. دو سه هفته پیش در پیج اینستا از مخاطبان خواستم تیتر پیشنهادی شان درباره فردای قهرمانی و اهدای جام را بنویسند.نود درصد دوستان به بالابردن جام توسط هانی تاکید داشتند که چندبار نوشتم تیتر تک بعدی پیشنهاد ندهید.

بدون تعارف قرار نبوده هانی جام را بالا ببرد و این را در گفته های پندار خمارلو و مصاحبه طاهری می شود دید.قرار بوده بعد از اهدای جام هانی هم قاطی بچه های تیم شود و شادی کند که با بالا رفتن جام آنها ترجیح دادند محوطه را ترک کنند.به این هم نمی شود اعتراض کرد اما نکته اصلی اینجاست که چرا همه این جزییات را به خانواده نوروزی نگفتند؟چرا هانی تا لحظه آخر تصور داشت جای کاپیتان جام را بالا می برد؟ چرا تا دیشب خبری از برنامه کپورچال نبود؟

همه اینها یک دلیل دارد.تصمیمات احساسی. تصمیمات احساسی یعنی اینکه از درب بیمارستان آتیه قبل از خروج تابوت هادی،به فکر بایگانی پیراهن هادی باشیم و اینکه قرار است هانی روزی آن را بپوشد.از خودمان هم نپرسیم پسر کدام فوتبالیست مان آمد و ستاره شد که پسر هادی را داریم اینگونه اغوا می کنیم؟ تصمیمات احساسی یعنی اینکه روز بعد از فوت هادی همه مان پدرخوانده های دلسوز شویم اما رفته رفته هانی را از یاد ببریم.روزهایی که شروع مدرسه هانی هم سوژه رسانه ها بود نوشتم یتیمی درد بزرگی است و پدر سمتی بی جانشین. با هانی این کارها را نکنید.خیلی ها در سن هانی یتیم شدند و قد کشیدند و بزرگ شدند و به جاهای خوب رسیدند. این کارها کمک به هانی نیست.مسیر زندگی این بچه را به جاده خاکی می برد. مگر در تمام این سالها کسی سراغی از پسر مهدی نفر خبرنگار پرسپولیسی گرفت؟

خانواده نوروزی عزیز،ببخشید لحن نوشتارم تلخ است.از اینجا به بعد را برای شما می نویسم.شما هم مقصرید.مقصرید که هانی را وارد دنیای آدم بزرگ ها کردید.مقصرید که هر حرکت هانی را برای کانال ها فرستادید.مقصرید که دارید مسیر زندگی این بچه را متلاطم می کنید و خدا به او رحم کند در این دریای طوفانی.هانی اگر مستعد باشد مثل پدرش از کپورچال تا پرسپولیس را پل می زند.بی پارتی و واسطه و نمایش.اگر هم نباشد اصرار ما بی ثمر است. دروغ چرا؟من با عقد قرارداد باشگاه با هانی هم موافق نبودم که البته موانع قانونی اجازه آن را هم نداد. خدا را شکر هانی به نان شب که محتاج نیست. 

اینها را کسی دارد می نویسد که فقر و درد را از کودکی تجربه کرده است.لذت اولین قرارداد حرفه ای را از الان که نباید در کام هانی حل کرد.بروید مثلا بخوانید وقتی کریم باوی اولین پول را از شاهین می گیرد چگونه بیست کیلومتر را با پای معیوب می دود تا برای مادرش انگشتر طلا بخرد.چرا راه دوری برویم؟همین مهدی طارمی خودمان. بروید بپرسید روزی که تازه وارد فوتبال شده بود و می خواست به همراه دوستش برای روز مادر هر دو برای مادران شان کادو بخرند چه کلک قشنگ و معصومانه ای زدند. اینها لذت هایی است که دارید و داریم از هانی سلب می کنیم.به خدای احد و واحد این رسمش نیست. به امیرالمومنین داریم بچه را نابود می کنیم. هانی دقیقا همین است.همین بچه ای که از نگرفتن جام بغض می کند و ساعتی بعد با مدال مهدی طارمی عکس می گیرد و لبخند می زند.اصلا زیبایی دنیای کودکانه یعنی همین.یعنی قهر تا قیامت و قیامتی که پنج دقیقه بعد می رسد.

هانی به همه این افتادن و برخاستن ها نیاز دارد.اینها را از او نگیریم وگرنه بعدها در سن بزرگسالی باید برگردد و کودکی کند که نمی شود.که نمی تواند.

ببخشید لحنم تلخ است.من با برگزاری مراسم در کپورچال هم موافق نیستم.این یک تصمیم احساسی است  که شک ندارم با غیبت خیلی ها و خودنمایی برخی ها به هیچ سرانجامی نمی رسد.من با این همه اعجاز و ماورا هم موافق نیستم. بگذارید همه مان زمینی بمانیم.


عبدالصمد ابراهیمی

دنیازکوی :
۱ ارديبهشت ۹۶
وای عالی بودددد..حرف دلمون
صبا :
۱ ارديبهشت ۹۶
امان از توقعات بی جایی که خودمان درست کردیم که حاصلش شد دلخوری و کاشتن بذر نفرت....
مطلبتان اقا صمد عالی بود

کاش با وعده های پوچ کاممان از این زهرنر نشود و بگذاریم همچنان نام هادی دقیقه 24 فریاد زده بشه ولی متاسفانه بذر نفرت از اسم هادی بخاطرسواستفاده حودی،غیرخودی وخانواده نوروزی بسرعت داره کاشته میشه تادیرترا این نشده تمومش کنیم
علی :
۱ ارديبهشت ۹۶
در دنیای منطق واستدلال حرفهایتان درست ولی گویا در تحلیلهایتان جای انسان را خالی گذاشتید احساسات زیبا ترین  مشخصه  انسان در اوج انسانیش می باشد درست زمانیکه از محدوده زندگی حساب گر می گذری وبه فضای محبت می رسی هرچند وقتی از ان شرایط گذشتی دردنیایه حسابگری ان احساست قابل اجرا نباشد یا نخواهی انجام دهی م ولی باید قبول کنیم ما ایرانیان در فضای احساسات کارهای بزررگی می کنیم وانگون که  شما فر مودید اگر در زمانه ای که از این فضا خارج شدیم با معادلات منظق برخخورد کنیم  ان فضای احساسی هیچ ضربه ای به هانی نمی زند بلکه بالی می شود برای پریدن همانگونه که پرسپولیس با تاسی از ان فضا به اینجا رسید
sara :
۱ ارديبهشت ۹۶
واقعا متن عالی ،عقلانی ای بود.درست برخورد کردن و نشون داد.بهتره واقع بین باشیم داریم به هانی که خیلی هم دوسش داریم صدمه میزنیم در آینده هم ما رو به حق مقصر میدونه
علی نقی زاده نوحدانی :
۳۱ فروردين ۹۶
بسیار بسیار عالی بود.ممنون.
شاهین :
۳۱ فروردين ۹۶
با کل صحبتاشون مخالفم 
ایشونم آدم باشگاه هستن 
اینجوری ک ایشون میگه نشون میده ک خانواده هانی مقصره و بس

عبدی :
۳۱ فروردين ۹۶
باسلام .دوستان در نظری که قبلافرستادم اشتباهی عمومی شدن پست الکترونیکیم تیک خورد که درخواست عدم نمایش عمومی آن را دارم....باکمال تشکر
عبدی :
۳۱ فروردين ۹۶
بسیارخوب......درفوتبال دنیا رسم براین است که جام قهرمانی توسط کاپیتان تیم بالا میرود...واین قانون اجباری است‌‌.واما جناب مهدی طارمی که در خم یک کوچه گم شد .تنهاکسی بود که جام رابالای سر نبردهیچ لمس هم نکرد و حتی یک عکس هم باجام نگرفت ..ودرکمال تعجب در مصاحبه ایی به زمین وزمان اعتراض داشت..مهدی اگه هانی رو دوست داره شو اجراکردن نمی خواد..بره هزینه تحصیلشو برعهده بگیره...خیلی بهتره ..یا شاید مهدی آقای گلمون ناراحت چیز دیگه ایی بود و هانی رو بهانه کرد؟؟؟؟؟؟؟نه دوستان هانی رو به بیراهه نبریم چون با یه نسیم خدایی نکرده میشکنه .وشرمندگی واقعی به  هادی اون روزه...
رسول جوهری :
۳۱ فروردين ۹۶
افرین حرف دل هواداران 

بازیکنان کم لطفی کردند 

اقای طارمی تو که اینهمه حرف زدی خودت اصلا یادت بود 

تک تک هواداران یادشون بود ولی همه منتظر حضور سید جلال به همراه هانی بودیم 

این جشن قهرمانی نچسبید
محسن۱۱۰ :
۳۱ فروردين ۹۶
عالو ومنطقی
مخصوصا اونجا که با غیبت و خودنمایی...
آرزو :
۳۱ فروردين ۹۶
واقعا حرف حق بود آقا وکیل. دمت گرم

حبیب :
۳۱ فروردين ۹۶
مثل همیشه عالی
مرتضی :
۳۱ فروردين ۹۶
عالی بود.
الهه :
۳۱ فروردين ۹۶
عالی و حرف دل 
ارسال نظر آزاد است، اما اگر قبلا در بیان ثبت نام کرده اید می توانید ابتدا وارد شوید.
شما میتوانید از این تگهای html استفاده کنید:
<b> یا <strong>، <em> یا <i>، <u>، <strike> یا <s>، <sup>، <sub>، <blockquote>، <code>، <pre>، <hr>، <br>، <p>، <a href="" title="">، <span style="">، <div align="">
تجدید کد امنیتی