تفاوت پرسپولیس با العربی؛ محرومیت لغو می‌شود؟

تفاوت پرسپولیس با العربی؛ محرومیت لغو می‌شود؟

پرونده محرومیت از نقل و انتقالات باشگاه العربی کویت و باشگاه پرسپولیس هیچ شباهتی به هم ندارند و این تفاوت می‌تواند خبر امیدوارکننده‌ای برای هواداران قرمزهای پایتخت باشد. 

به گزارش پیروزی دیلی، باز نشدن پنجره نقل وانتقالاتی باشگاه العربی کویت این گمانه زنی را بوجود آورده است که  پرونده این تیم با پرونده  پرسپولیس نتیجه‌ای مشابه را به دنبال خواهد داشت و پرسپولیسی‌ها هم در رسیدن به هدفشان که رفع محرومیت در فصل نقل و انتقالات تابستانی است ناکام خواهد ماند. این در حالیست که بررسی دقیق‌تر پرونده دو باشگاه نشان می‌دهد که جزئیات و کلیات آنها کاملا با یکدیگر متفاوت بوده است. صرفا بسته بودن پنجره نقل و انتقالاتی در هر دو باشگاه این تصور را بوجود آورده که این دو پرونده روند مشابهی را داشته و قرار است در پایان هم به نتیجه‌ای مشابه برسند. تصوری که کاملا اشتباه است. 


دکتر رفیعی، کارشناس حقوقی در این مورد گفت: «باشگاه پرسپولیس در مهلت قانونی از حق قانونی‌اش بر اساس اساسنامه فیفا استفاده کرده و به دادگاه بین‌المللی ورزش اقامه دعوا کرده است. دادگاه بین‌المللی به این پرونده رسیدگی کرده و مسئولان این تیم منتظر نتیجه این پرونده هستند. اگر دادگاه بین‌المللی حکمش را صادر کند و دادخواهی پرسپولیس را بپذیرد هیچ مرجعی نمی‌تواند آن را تغییر دهد مگر این که فیفا نزد دیوان عالی کشور سوئیس فرجام‌خواهی کند، اتفاقی که تا به حال سابقه نداشته است و فیفا تا الان نسبت به احکام دادگاه بین‌المللی فرجام‌خواهی نکرده و احکام آن را پذیرفته است. در این دو پرونده یک تفاوت کاملا واقعی و امیدوارکننده وجود دارد و آن این است که در پرونده باشگاه کویتی، آن باشگاه از حق خودش برای دادخواهی نزد دادگاه بین‌المللی ورزش استفاده نکرده و صحبتی و حرفی از اتخاد تصمیمی از سوی دادگاه بین‌المللی ورزش نبوده است. یعنی باشگاه کویتی اصلا اعتراضی به حکم فیفا نداشته است که قرار بر این باشد که اتفاقی بیفتد اما باشگاه پرسپولیس بعد از حکم فیفا در مهلت قانونی از حق قانونی خودش استفاده کرده و نزد دادگاه بین‌المللی ورزش درخواست تجدیدنظر کرده و منتظر پاسخ آن است و امید زیادی به مثبت بودن آن دارد. به همین دلیل این دو پرونده هیچ شباهتی به هم ندارند و پرسپولیسی‌ها همچنان بر اساس درخواستی که در مدت مورد نظر ارائه داده‌اند در انتظار پاسخ هستند.»

ارسال نظر آزاد است، اما اگر قبلا در بیان ثبت نام کرده اید می توانید ابتدا وارد شوید.
شما میتوانید از این تگهای html استفاده کنید:
<b> یا <strong>، <em> یا <i>، <u>، <strike> یا <s>، <sup>، <sub>، <blockquote>، <code>، <pre>، <hr>، <br>، <p>، <a href="" title="">، <span style="">، <div align="">
تجدید کد امنیتی