دنیزلی:از قهرمانی پرسپولیس خیلی خوشحال شدم/سرقولم به هواداران پرسپولیس هستم

دنیزلی:از قهرمانی پرسپولیس خیلی خوشحال شدم/سرقولم به هواداران پرسپولیس هستم

مصطفی دنیزلی همچنان جزو چهره‌های محبوب و جذاب هواداران پرسپولیس است.

به گزارش پیروزی دیلی، مصطفی دنیزلی همچنان جزو چهره‌های محبوب و جذاب هواداران پرسپولیس است. آقا مصطفی که پس از جدایی از پرسپولیس به‌ هواداران این تیم قول داد که یک روزی برگردد و سرخ‌ها را قهرمان لیگ کند، حالا از قهرمانی سرخ‌ها خوشحال است. افندی که به قول خودش دوران مجردی را در استانبول می‌گذراند، از یک باشگاه ایرانی پیشنهادی داشته که آن را رد کرده و البته صحبت‌های دنیزلی در مورد طارمی و رضاییان هم قابل توجه است. تبریک ویژه آقا مصطفی به کی‌روش نیز شنیدنی است: «صعود ایران به جام‌جهانی را به دوست و همکار عزیزم، کارلوس کی‌روش تبریک می‌گویم.»


موافق هستید که صحبت‌های‌مان را با قهرمانی پرسپولیس شروع کنیم؟
با قهرمانی پرسپولیس کلی خوشحال شدم. تماشاگران پرسپولیس تشنه قهرمانی بودند و با این اتفاق دل آنها شاد شد. من هم به سهم خودم از قهرمانی پرسپولیس خیلی خوشحال شدم و البته این را هم بگویم که هنوز سرقولم هستم. (خنده)


چه قولی؟
من به هواداران پرسپولیس قول داده بودم که این تیم را قهرمان کنم و هنوز روی قولم هستم.


باتوجه به قهرمانی پرسپولیس با برانکو بعید است که الان شما بتوانید سرمربی این تیم شوید.
خب من هم الان را نمی‌گویم... نمی‌دانم این اتفاق چه زمانی می‌افتد ولی من پرسپولیس را به‌خاطر مردم و هواداران دوست دارم و همیشه احساس می‌کنم که یک قهرمانی به پرسپولیس بدهکار هستم. من قبلا این قول را به هواداران پرسپولیس داده بودم و هنوز روی حرفم هستم.


از سوی تیم‌های ایرانی هم به شما پیشنهادی شده؟
همین چند روز پیش پیشنهادی از یک تیم ایرانی داشتم که البته به جایی نرسیدیم و کنسل شد.


چرا؟
جالب نبود... تماشاچی نداشتند... بودجه‌شان هم کافی نبود و به همین دلیل رد کردم.


تیم‌تان هم با بدشانسی صعود نکرد!
اف.ث.شهیر واقعا بدشانس بود... ما در بازی فینال پلی‌آف توی ضربات پنالتی باختیم و به لیگ برتر ترکیه صعود نکردیم... فعلا بدون تیم هستم و استراحت می‌کنم.


هنوز در استانبول زندگی می‌کنید؟
بله... فعلا توی استانبول هستم... دوران مجردی را می‌گذرانم و استراحت می‌کنم! (خنده)


(خنده) دوران مجردی؟!
بله... من زندگی سالم و خوبی دارم. من نزدیک به شصت و شش سال سن دارم و چون مراقب خودم هستم و ورزش می‌کنم، هنوز فیکس هشتاد کیلو هستم!


در مورد صعود ایران به جام‌جهانی صحبت می‌کنید؟
این اتفاق خوب را به همکار خوبم، کارلوس کی‌روش تبریک می‌گویم. کی‌روش از دوستان خوب من است و خوشحالم که او با تیم مورد علاقه من به جام‌جهانی صعود کرده است. من امیدوارم که ایران بتواند به دور دوم جام‌جهانی صعود کند.


فکر می‌کنید که ایران چنین پتانسیلی دارد؟
باید از لحاظ روحی بازیکنان را تقویت کرد... باید بازی‌های تدارکاتی خوب و اردوهای خوب برگزار کرد. اگر ایران امکانات خوبی داشته باشد می‌تواند این کار را انجام بدهد.


در مورد کی‌روش چه صحبتی دارید؟
کی‌روش دوست خوب من و یک مربی بزرگ است که من قبولش دارم. او مربی باشخصیتی است که کارش را به‌خوبی بلد است و دیسیپلین خوبی دارد.


تعدادی از بازیکنان ایرانی به فوتبال ترکیه آمدند و البته خیلی‌زود دیپورت شدند.
به نظر من آنها راه را اشتباه رفتند. باید از مسیر درست حرکت می‌کردند و مشورت درست می‌‌گرفتند. اینگونه نیست که کسی بیاید و راحت بازی کند. این بازیکنان و مدیران‌شان رفتارهای آماتور داشتند و تیم‌های ترکیه‌ای هم خیلی خوب این قضیه را می‌دانند. این بازیکنان فکر می‌کنند که چون در ایران و فوتبال ایران اسم و رسمی دارند، می‌توانند در ترکیه هم همین شرایط را داشته باشند ولی این درست نیست. رسیدن به یک جایگاه خوب در فوتبال ترکیه برای یک بازیکن ایرانی 10 تا فیلتر دارد که بعضی از بازیکنان ایرانی به‌خاطر مسیر اشتباهی که داشتند در همان فیلتر اول گیر کردند.


چطور؟! منظورتان طارمی و رضاییان است؟
ببینید... من تمام ترک‌ها را می‌شناسم. مدیر همین تیمی که طارمی و رضاییان رفتند، حکمت کاراما است که شاگرد من بوده... همان که گفتم شد... راه‌شان را اشتباه رفتند. تیم‌های ترکیه‌ای به خوبی می‌دانند که ایرانی‌ها خیلی وارد نیستند و می‌دانند که مدیربرنامه‌های این بازیکنان چه رفتاری دارند... به همین دلیل است که می‌گویم راه را اشتباه رفتند.


چه کار می‌کردند بهتر بود؟
حداقل راهنمایی می‌گرفتند... بحث پول و این چیزها نیست... می‌توانستند راهنمایی بگیرند و کارشان را درست انجام دهند. خود من وقتی با یک پیشنهادی از ایران روبه‌رو می‌شوم فقط به ناصر صادقی زنگ می‌زنم. من به او اعتماد دارم و اگر بخواهم کاری انجام دهم نظرش را می‌پرسم. من با این شرایط و سن و سالی که دارم، هنوز مدیربرنامه ندارم و کارم را خودم انجام می‌دهم.


فکر می‌کنید که طارمی، رضاییان و حتی شهباززاده می‌توانستند شرایط بهتری داشته باشند؟
حتما... به نظر من آنها می‌توانستند فیکس شوند و بازی کنند... آنها از چیزهای دیگر ضربه خوردند و فکر می‌کردند که ترکیه هم مثل ایران همه آنها را می‌شناسند و کارشان راه می‌افتد‍!(خنده)


قصد برگشتن به ایران را ندارید؟
دوست ندارم در این مورد حرفی بزنم. می‌دانم که هرچه بگویم با یک مشت حرف و داستان روبه‌رو می‌شوم. من دنبال بازارگرمی نیستم. دنبال شهرت نیستم. همان‌طور که گفتم حتی مدیربرنامه هم ندارم. من توی خانه می‌نشینم و برایم پیشنهاد می‌آید... این بهترین کاری است که می‌شود انجام داد.


یعنی اگر پیشنهادی به غیر از باشگاه پرسپولیس برای‌تان برسد و به توافق برسید، احتمال دارد که به ایران برگردید؟
اگر مثل پیشنهاد قبل باشد... نه! (خنده) من ایران را دوست دارم ولی همه چیز بستگی به آن پیشنهاد دارد... دنیای حرفه‌ای‌گری می‌گوید همه پیشنهادها را بررسی کنیم و من هم این کار را می‌کنم... من عاشق فوتبال هستم.

Eyni Saeed :
۳۱ خرداد ۹۶
 یادش بخیر چ فوتبالی بازی میکرد با مصطفی پاشا... اولین سالی ک ب پرسپولیس اومد با آن شال قرمز رنگش از همون سال مشخص شد ک پرسپولیس ب یک مربی درجه ی یک و حرفه ی احتیاج داره و این مسیر تا مقطعی ادامه پیدا نکرد و از س سال پیش ک برانکو اومد ب پرسپولیس حتی تو مدیریت رویانیان ژوزه اومد نشد بعد برای بار دوم مصطفی پاشا اومد ولی تیم درگیر بحران و اختلافات بود نتونست نتیجه خوب بگیره ی نکته از نتیجه نگرفتن تیم ۱: اختلاف بین بازیکن ها و دینیزلی مخصوصا علی کریمی ک با تشکیل باند بازی جلوی کار سرمربی رو گرفت ک باعث شد او نتایج تاسف برنگیز گرفته بشه و دینیزلی مجبور ب ترک پرسپولیس شد تو این قضیه مدیریت ضعیف عمل کرد و باعث شد تا تیم دچار هرج و مرج بیفته اگر مدیریت مثل مدیریت زمان دکتر محمد حسن انصاری فر پشت سرمربی  هواداران وایساده بود ... پرسپولیس میتوانست اون سال بهترین نتیجه رو بگیذه حتی قهرمان بشه ... همانطوری  ک تو بازی دربی این مصطفی پاشای محبوب هواداران بود ک نتیجه ۱\۲ باخته رو در عرض ده دقیقه ده نفره برنده بکنه اون هم با دو تعویض طلاییش... ب این مربی میگن بزرگ... 
ارسال نظر آزاد است، اما اگر قبلا در بیان ثبت نام کرده اید می توانید ابتدا وارد شوید.
شما میتوانید از این تگهای html استفاده کنید:
<b> یا <strong>، <em> یا <i>، <u>، <strike> یا <s>، <sup>، <sub>، <blockquote>، <code>، <pre>، <hr>، <br>، <p>، <a href="" title="">، <span style="">، <div align="">
تجدید کد امنیتی