ده نکته از پرسپولیس و فصل پیش رو

ده نکته از پرسپولیس و فصل پیش رو

پرسپولیس با تیمی شایسته به عنوان قهرمانی در مسابقات فوتبال لیگ شانزدهم حرفه ای رسید اما شروع کار واقعی تیم فوتبال پرسپولیس از امسال آغاز خواهد شد وپرسپولیس کار سخت وراهی طولانی را برای پس گرفتن افتخارات بسیار زیاد خود دارد .

به گزارش پیروزی‌دیلی، شرایط برای پرسپولیس مثل سالهای 65 تا 70 وسالهای 74 تا 80 شده است ادواری که بعد از افتی کوتاه مدت پرسپولیس به خود جنبید وقدرتنمایی دوباره را آغاز کرد.


1-پرسپولیس قویتر از تیم پارسال است

*پرسپولیس تیمی شایسته در 2 سال گذشته است که در سال گذشته دوم شد اما امسال قهرمان شد .فاصله پرسپولیس از تیم دوم 9 امتیاز است .اما امسال تیم قویتر از سال گذشته شده است .اگر در بدترین شرایط مثلا کمال وسروش را نداشته باشیم، به جای آنها نفراتی چون سیامک نعمتی، خلیل زاده ،منشا وشایان مصلح والبته نور اللهی  را گرفته وباز هم بازیکن خوب خواهیم گرفت وشاید کمال با احتمالی بیشتر وسروش با احتمالی کمتر در تیم بمانند .  


2-پرسپولیس دوران لیگ حرفه ای کمتر از سپاهان واستقلال جام گرفته است

*پرسپولیس هنوز پر افتخار ترین تیم فوتبال لیگ کشور است اما در دوران لیگ حرفه ای کمتر از تیم های مدعی دیگر یعنی استقلال وسپاهان جام گرفته است .سپاهان از سال 80 به بعد 5بار قهرمان  لیگ و4 بار قهرمان جام حذفی شده است واستقلال هم 3 بار قهرمان مسابقات فوتبال لیگ و3بار قهرمان مسابقات فوتبال جام حذفی در این دوران شده است ،پرسپولیس هم 3بار قهرمان مسابقات فوتبال لیگ و2بار قهرمان مسابقات فوتبال جام حذفی شده است .


3-پنج جام پرسپولیس را به سرقت برده اند 

*بی شک پرسپولیس در دوران فوتبال حرفه ای یعنی از سال 80 به بعد 5 بار قهرمان لیگ وجام حذفی شده است اما قهرمانی در لیگ های 85 والبته لیگ 92 و94  حق واقعی تیم پرسپولیس بوده است که اینجا جای بحث کردن درباره اش نیست ضمن این که قهرمانی در جام حذفی 84 و91 هم حق پرسپولیس بود ،حقی که صحبت درباره اش در حوصله ماجرا نیست 


4-پرسپولیس در انتظار 4 جام پیش رو

پرسپولیس میتواند همین امسال فاصله کمتر جام هایش را با استقلال وپرسپولیس صاف کند .ببینید پرسپولیس 4 جام پیش رویش دارد که 3 تا از این 4 جام در یک سال معتبر وپایدار است .پرسپولیس به زودی وارد سوپرجام می شود که قهرمانیش چندان مهم نیست، در لیگ قهرمانان آسیا اما اگر قهرمان  شویم، بهترین قهرمانی 15 سال گذشته فوتبال ایران را در عرصه باشگاهی خواهیم داشت، بعد هم لیگ هفدهم وجام حذفی را هم پیش رو داریم تا اعنبار وافتخار فوتبال ما به 4 قهرمانی در لیگ و3 قهرمانی در جام حذفی ویک قهرمانی در لیگ قهرمانان آسیا برسیم.


5-یک ساله تاریخ را به نفع خودمان خواهیم کرد 

با این 4 قهرمانی پیش رو ما 8 جامه خواهیم شد واز استقلال عبور خواهیم کرد اما تعداد جام های معتبر ما باز هم علیرغم قهرمانی احتمالی در مسابقات فوتبال لیگ قهرمانان آسیا وجام حذفی ولیگ کشور به سپاهان نخواهیم رسید .


6-دورانی که طولانی خواهد شد 

پرسپولیس با یک قدرتنمایی خوب در مسابقات پیش رو به اوج بر خواهد گشت اما هنوز راه پرسپولیس ادامه دارد .پرسپولیس در سالهای 65 و74 قدرتنمایی دوباره را آغازکرد وهر بار هم 4 سال وبرخی اوقات بیشتر در اوج ماند .سال 74 پرسپولیس تا سال 80 پنج بار قهرمان لیگ شد ودر این مدت قهرمان جام حذفی و3بار تیم سوم جام باشگاه های آسیا شد .


7-در امتیازات هم برتر خواهیم بود

با وجود برگشت به اعتبار در فوتبال باشگاهی امتیازات فوتبال پرسپولیس هم از استتقلال وهم از تیم سپاهان کمتر است اما اگر 2-3 سال دیگر همین فاصله را از استقلال وسپاهان داشته باشد ، میتواند به این میزان از امتیاز برسد .امروز پرسپولیس 810 واستقلال 876 امتیاز در تاریخ لیگ برتر دارند .اختلاف به 66 امتیاز رسیده است، باز هم این اختلاف کمتر وکمتر خواهد شد  


8-کسانی که تیم را عقب بردند را نبخشیم

در دوران مدیریت برخی از مدیران تیم به عقب رانده شد وپیشرفت کرد .در این دوران تیم صاحب عناوین قهرمانی متعدد شد .مدیرانی که در دوران آنها تیم صاحب مقام های موفق بوده عابدینی، حبیب کاشانی وطاهری هستند .برخی دیگر هم نلاش بسیار کردند که به آنها خسته نباشید خواهیم گفت وآنها که تیم را عقب انداختند را خدا نبخشد!


9-حالا نوبت فرهنگ فوتبال است

فرهنگ فوتبال بعد از قهرمانی هاست که به چشم می آید .باید برای آینده تلاش کرد .این یک واقعیت در حریم فرهنگ فوتبال است . 


10-ورزشگاه اختصاصی ، در انتظار بزرگان 

ورزشگاه خصوصی پرسپولیس را شهرداری اگر تامین کند رویایی خواهد بود .ورزشگاه شهید کاظمی را میتوان تا 30 هزار نفر ظرفیت دار کرد تا برای فردای تیم مفید فایده واقع شود .


مهدی حدادپور

حیدری :
۲۷ خرداد ۹۶
با سلام خدمت مدیریت سایت وزین پیروزی که سالهاست بدون هیچ چشمداشتی از باشگاه پرسپولیس حمایت میکنن. در ارتباط با این مطلب خدمتتان عرض کنم حق با آقا سیاوشه، بنظرم لیگ ایران از لیگ سراسری و تخت چمشید و.... شروع شده که ارتش سرخ سردمدار باشگاههای ایرانیست. گرچه تو دهه نود اجحاف بسیاری در حق پرسپولیس گردید و علنا حداقل 4 الی 5 قهرمانی مارا به سپاهان و استقلال دادن؟!
صبا :
۲۵ خرداد ۹۶
چشم نزنید پرسپولیس و برا موفقیت دعا و کمک کنید.کور بشه حسود پرسپولیس چه خودی چه ناخودی.خدایا مراقب پرسپولیس من باش.
سیاوش :
۲۵ خرداد ۹۶
مطلب بی مایه ای بود، مثل استقلالی ها تاریخ فوتبال را به لیگ حرفه ای محدود کردید، یعنی چه؟! لیگ سراسری ایران سالهاست شروع شده و ما 2 جام از استقلال و 5 جام از سپاهان جلوتریم، پس معنی ندارد که چنین آمارهای بی پایه ای منتشر شود و گزک دست استقلالی ها داده شود، تازه اگر محاسبه ی امتیازات در تمام ادوار صورت پذیرد، پرسپولیس بی رقیب است. لطفا این مطلب بی مایه و ضعیف را از روی سایت بردارید. سپاس
نادر :
۲۵ خرداد ۹۶
مدیریت با ثبات،انشاالله فرداهای پرسپولیس را میسازد.
حفظ بازیکن های کنونی،تقویت تیم،تیم های پایه و کادرسازی،همچنین فرهنگ سازی و جذب هواداران جدید،یافتن راههای استفاده صحیح از حمایت هواداران ملیونی،استفاده از رسانه ها و پیشکسوتان و ستاره ها جهت فرهنگ سازی.تدوین منشور هواداران پرسپولیس با تاکید ویژه بر اخلاق،مردانگی،انسانیت و ترویج مرام پرسپولیسی.
باید کاری کرد که وقتی یک مربی اصولگرا مثل برانکو،مقابل بازیکن خطاکار،مثلا رامین رضاییان،یا همین سروش رفیعی که تیم را دور زد،ایستاد،هیچ هواداری حاضر نشود به مربی تیم فشار بیاورد که برخلاف اصول،اورا بپذیرد.باید کاری کرد که هرگز داستان بازی بدون تماشاگر تکرار نشود.باید پرسپولیس را به یک برند،یک مرام،یک روش زندگی و عاشقی تبدیل کرد.پرسپولیس و هواداران ملیونی اش این قابلیت را دارند.
دکتر نصیر :
۲۵ خرداد ۹۶
نقطه قوت پرسپولیس در این 2 سال اخیر خط هافبکش بود خطی که پاس گل دو برابر استقلال می داد و فشار رو روی خط دفاع کم می کرد  خطی که امسال متاسفانه با رفتن عالیشاه امید  و حالا سروش واقعآ  ضعیف شده....و برعکس منصوریان دقیقا روی تبدیل خط هافبک استقلال به قوی ترین خط هافبک لیگ با خرید شجاعیان جباورف و حفظ امید ابراهیمی و نورافکن داره تمرکز میکنه!.....
ارسال نظر آزاد است، اما اگر قبلا در بیان ثبت نام کرده اید می توانید ابتدا وارد شوید.
شما میتوانید از این تگهای html استفاده کنید:
<b> یا <strong>، <em> یا <i>، <u>، <strike> یا <s>، <sup>، <sub>، <blockquote>، <code>، <pre>، <hr>، <br>، <p>، <a href="" title="">، <span style="">، <div align="">
تجدید کد امنیتی