وحید بنا در گفت‌وگو با پیروزی‌دیلی: هر لحظه به برگشتن به تیم ملی فکر می‌کنم

وحید بنا در گفت‌وگو با پیروزی‌دیلی: هر لحظه به برگشتن به تیم ملی فکر می‌کنم

از همان روزی که برادرش را در «پرواز مرگ» از دست داد، عهد کرد که شجاعانه زندگی کند.

به گزارش پیروزی‌دیلی، حسین بنا عضو تیم ملی نوجوانان بود که قرار بود در اردوی تدارکاتی ارمنستان شرکت کند تا برای جهانی مجارستان آماده شود، اما این پرواز به مقصد نرسید و از حسین و هم تیمی هایش حتی پیکری هم نماند، تنها لباس های جودویش به دست وحید و خانواده اش رسید. وحید بنا در 19 سالگی، درست در روزهایی که خودش را برای شرکت در مسابقات جهانی بزرگسالان آماده می کرد، مرگ برادر را تجربه کرد، گرچه هیچ گاه آن روزهای سخت و تلخ و آن عذاب فراموش نشدنی را از خاطر نمی برد اما بعد از آن انگار که قوی تر شد که صراحت و شجاعت در کلامش موج می زند.

عضو سابق تیم ملی که چندین مدال بین المللی جودو در کارنامه اش دارد، سال گذشته افشاگری هایی علیه فدراسیون و مربی تیم ملی داشت که همین موضوع او را درگیر پرونده قضایی کرده است. با او تماس گرفتیم تا در جریان این پرونده و برنامه های این عضو شورای شهر فسا قرار بگیریم. این گفت وگو را بخوانید:


-پرونده ات به کجا کشید؟

هنوز هم باز هست. اتفاق جدیدی که افتاده، این است که پرونده به فسا منتقل شده چون من آن کلیپ افشاگری را در فسا پر کرده بودم و حالا پرونده در شهر خودم پیگیری می شود. فکر می کنم به زودی حکم نهایی صادر شود. نزدیک به 10 ماه است که درگیر این پرونده ام.

 

-باوجود جو منفی ای که این دوره در مورد حضور قهرمانان ورزشی در انتخابات شورای شهر بود، اما شما کاندید شدی و خیلی هم خوب رأی آوردی، چه برنامه ای دارید که این اعتماد مردم را به خوبی پاسخ دهی؟

من نفر اول فساء شدم و رکورد پنج دوره شکسته شد. البته همانطور که همه می دانند این شورای شهر هست نه شورای شهرداری که همه باید متخصص عمران باشند، بخش زیادی از کارهای شهر، کارهای فرهنگی و اجتماعی است و ورزش هم زیرمجموعه همین بخش قرار می گیرد. من در زمینه عمران تخصصی ندارم درست مثل خیلی دیگر از افرادی که به شورای شهر راه پیدا کرده اند، اما حتما از مشاورین عمران استفاده خواهیم کرد. برنامه های ورزشی شهر برای من اولویت است. برنامه که زیاد دارم، امیدوارم که بودجه شهرداری جوابگوی آن باشد. گسترش فضاهای ورزشی، استعدادیابی، قهرمان پروری و... از جمله مهم ترین برنامه های من هست.

 

-قطعا رای بالایی که آوردی، مسئولیت شما را سخت تر هم می کند. حالا مردم مطالبات و انتظاراتی دارند؟

بیشتر فکرم این است که پایگاه قهرمانی راه اندازی کنیم. خصوصا اینکه پیش از این انتخابات، جوی منفی علیه حضور ورزشکاران در شورای شهر ایجاد شده بود. اتفاقا چندی قبل یکی از مربیان تیم ملی یکی از رشته ها را دیدم که همین را می گفت و خواست که کاری کنم وجهه ورزشی ها بهتر از این شود. من همه تلاشم را می کنم، خدا شاهد است و مردم فسا هم می دانند که بعد از رای آوردن چقدر تکاپو کردم و چقدر برای رای شان احترام قائلم. هنوز کار شورای جدید شروع نشده اما من شب و روز ندارم و همه جا می روم، تمام ادارات، ارگان ها و محلات که مشکلات را آسیب شناسی کنم. باید کاری کنم که مردم دوباره به ورزشکاران اعتماد کنند.

 

-قبلا گفته بودی که اگر شرایط مساعد باشد دوباره به تیم ملی برمی گردی و نمی خواهی در 28 سالگی با دنیای قهرمانی خداحافی کنی. هنوز هم این دغدغه را داری؟

بعد از اتفاقاتی که افتاد خیلی انگیزه ام را از دست دادم. 12 سال در سطح حرفه ای و تیم ملی زجر کشیدم. به المپیک 2016 هم می رسیدم ولی متاسفانه به خاطر مدیریت بد فدراسیون و ظلم هایی که به من شد، نتوانستم به المپیک بروم. خیلی جالب است که مربی من چند روز پیش در مصاحبه ای گفته بود که «وحید بنا جودوکار خیلی خوبی است اما به خاطر چند عمل جراحی که داشت، یک جوان را به سهمیه المپیک بردیم.» آنها کسی را بردند که دو بار او را ضربه فنی کرده بودم و انتخابی هم برای ما نگذاشتند. پرونده من هم از همین جا شکل گرفت. مربی می گوید به خاطر آسیب دیدگی مرا نبردند، درحالیکه من با همین بدن آسیب دیده و با تمام وجود حریفم را ضربه فنی کرده بودم.

 

-با این شرایط دوباره قصد برگشتن داری؟

خیلی دوست دارم برگردم، آن زمان هم برای اولین بار نبود که آسیب می دیدم، همچنانکه امروز هم درد کمر امانم را بریده و احتمال دارد دوباره به جراحی احتیاج داشته باشم. ولی من از این روزها در جودو کم ندیده ام و حتی اگر جراحی هم بکنم این می شود هشتمین عمل جراحی ام، با این حال همه هدفم بازگشت دوباره است. هر لحظه به برگشتن فکر می کنم و برای همین به دنبال درمان هستم.

 

-وضعیت تیم ملی را در آستانه جهانی بوداپست چطور می بینی؟

امیدوارم که نتیجه بگیرند. این آرزوی من هست چون می دانم همه بچه ها برای موفقیت چقدر تلاش دارند و در شرایط سخت تمرین می کنند.


گفت‌وگو از مرضیه دارابی - خببرنگار پیروزی

منهای فوتبال

ارسال نظر آزاد است، اما اگر قبلا در بیان ثبت نام کرده اید می توانید ابتدا وارد شوید.
شما میتوانید از این تگهای html استفاده کنید:
<b> یا <strong>، <em> یا <i>، <u>، <strike> یا <s>، <sup>، <sub>، <blockquote>، <code>، <pre>، <hr>، <br>، <p>، <a href="" title="">، <span style="">، <div align="">
تجدید کد امنیتی