گزارش ویزه پیروزی دیلی از انتخابات فدراسیون کشتی/جدال خادم و جدیدی،2 پادشاه و یک اقلیم

گزارش ویزه پیروزی دیلی از انتخابات فدراسیون کشتی/جدال خادم و جدیدی،2 پادشاه و یک اقلیم

انتخابات ریاست فدراسیون کشتی با حضور 8 کاندیدا برگزار می‌شود و قطعا مثل هر انتخاباتِ دیگری حاشیه‌های خاصِ خود را خواهد داشت خصوصا اینکه بار دیگر عباس جدیدی و رسول خادم زیر یک سقف خواهند بود،


اختصاصی پیروزی دیلی،امروز (سه‌شنبه) مجمع انتخاباتی ریاست فدراسیون کشتی با شرکت 8 کاندیدا از ساعت 10 صبح در آکادمی ملی المپیک برگزار خواهد شد.
حمید بنی‌تمیم، احد پازاج، محمدرضا توپچی، عباس جدیدی، عبدالله چمن‌گلی، رسول خادم، امین رشیدلمیر و نقی کلانتری ۸ کاندیدای تایید صلاحیت شده برای شرکت در انتخابات هستند.


* نهمی کشتی آزاد اصلی‌ترین رقیب خادم در انتخابات!
شاخص‌ترین نام‌ها در فهرست تایید شده، رسول خادم رئیس فعلی فدراسیون و عباس جدیدی عضو اسبق شورای شهر هستند که به نظر می‌رسد رقابت اصلی بین این دو نفر باشد، البته رقابتی که شاید چند رای برای جدیدی به همراه داشته باشد! سابقه رقابت دو کشتی‌گیر برای رسیدن به دوبنده سنگین وزن تیم ملی آزاد در سال‌های نه چندان دور و اختلافات همیشگی بین آنها، موضوعی است که بیش از هر چیزی این روزها مد نظر اهالی رسانه قرار گرفته و این رقابت‌ها را بار دیگر هیجان‌انگیز می‌کند. گرچه از شواهد امر اینطور برمی‌آید که رسول خادم با وجود ناکامی تیم ملی آزاد در جهانی پاریس و قرار گرفتن بر سکوی نهمی جهان، همچنان رای مجمع را در اختیار دارد و برای دومین دوره متوالی ریاست فدراسیون را به خود اختصاص خواهد داد.
البته مخالفان خادم هم کم نیستند، با وجودی که او از ابتدای ریاستش تلاش کرد بزرگان را زیر یک سقف و در کنار هم به کار گیرد اما به هر شکل بودند قهرمانان سابق و نامداران مدعی که هرگز تمایلی برای همکاری با او  نداشتند و البته خادم هم از همان ابتدا به دنبال استفاده از آنها نبود چون خط ومشی فکری آنها از گذشته از هم جدا و کاملا متفاوت بود. شاید به نوعی علیرضا دبیر و عباس جدیدی سردمداران مخالفان مدیریت رسول باشند. با شرایط موجود نهمی اخیر تیم ملی آزاد شاید به نوعی اصلی‌ترین حریفِ رسول خادم در این انتخابات باشد و مخالفان فدراسیون بتوانند از آن به عنوان حربه‌ای برای انتقاد از مدیریت خادم استفاده کنند، وگرنه با توجه به سابقه و کارنامه دیگر نامزدها، بعید است رسولِ کشتی، مشکلی برای نشستن دوباره روی صندلی ریاست داشته باشد.


* جدیدی: دلیلی برای انصراف نمی‌بینم، بی‌قانونی ببینم شکایتم به مراجع قضایی می‌رود
جدیدی که همراه با جوِ ورزشکار ستیزی در انتخابات شورای شهر، یکی از ناکامان بزرگ در رسیدن دوباره به شورای شهر تهران بود، حالا برای انتخابات کشتی نامزد شده است و دو روز مانده به تشکیل مجمع هم اعلام کرد به دلیل حضور افراد دوشغله در بین رای‌دهندگان، باید انتخابات به تعویق بیافتد.
با او تماس می‌گیریم و می‌پرسیم با وجودی که درخواستش از سوی اسبقیان مدیرکل دفتر امور مشترک فدراسیون‌ها مورد قبول قرار نگرفته، آیا همچنان قصد شرکت در انتخابات را دارد، که پاسخ می‌دهد: دلیلی برای انصراف نمی‌بینم، می‌روم که در چارچوب انتخاباتی قانونمند و کاملا عادلانه و منصفانه به رقابت بپردازم. البته آقای اسبقیان هم که گفته ریاست هیات، شغل محسوب نمی‌شود حقوقدان که نیست، او نظرش را گفته اما در خصوص این موضوع مراجع قضایی باید تصمیم‌گیری بکنند.
از جدیدی می‌پرسیم با این حساب بعد از انتخابات هم پیگیری این موضوع خواهید بود که پاسخ می‌دهد: بله، مگر در مورد انتخابات فدراسیون تیراندازی نگفتند همه چیز قانونی است؟ اما بعد دیوان عدالت اداری آن را رد کرد، من هم اگر ببینم در مجمع دوشغله‌ها رای می‌دهند، قطعا شکایتم را به مراجع قضایی می‌برم، این خواست مردم است که قانون پیاده شود، آنها بی‌قانونی را در ورزش نمی‌پذیرند. من بحث شخصی با کسی ندارم و جزئی از مردم هستم که مطالبات‌شان را پیگیری می‌کنم.
حکایت رسول خادم و عباس جدیدی، حکایت دو پادشاهی است که هیچ‌گاه در یک اقلیم نمی‌گنجند. دو پادشاه سنگین‌وزن تاریخ کشتی ایران که حتی حاشیه‌های دوران کشتی‌گیری‌شان هم همچنان جزو به یادماندنی‌ترین حاشیه‌هاست! هر دو تکنیکی و فوق‌العاده در کشتی، هر دو در سنگین‌وزن استثنایی، اما در مدیریت و دورانِ پساکشتی، در دو مسیر کاملا متفاوت.


* بنی‌تمیم کاندیدای پوششی!
حمید بنی‌تمیم دبیر سابق فدراسیون و نایب رئیس فعلی فدارسیون کشتی که در گذشته یکی از ملی‌پوشان کشتی فرنگی بود، یکی دیگر از نامزدهای ریاست فدراسیون است، کاندیدایی از دل فدراسیون که می‌شود نامش را گذاشت «کاندیدای پوششی»! درحقیقت او رقیبِ رسول خادم نیست، بلکه برای توضیح بیشتر کارهای انجام‌شده و حمایت از رئیس فعلی در انتخابات حضور دارد و چه بسا پیش از رای‌گیری از انتخابات به نفع رسول خادم کناره‌گیری کند.
امین رشیدلمیر قهرمان سابق کشتی آسیا و دارنده دو بازوبند پهلوانی و سرمربی تیم ملی کشتی سنتی هم به نوعی شرایطی مشابه با بنی‌تمیم را دارد که به علت همکاری با فدراسیونِ خادم، پیش از انتخابات به احتمال فراوان انصراف خواهد داد.


* کلانتری: منتظر جواب اعضای مجمع هستم
نقی کلانتری رئیس سابق هیات کشتی مازندران که این روزها در بخش‌های مدیریتی خارج از کشتی مشغول است، هم یکی از نامزدهاست. او درمورد حضورش در انتخابات به خبرنگار پیروزی گفت: با هیات‌ها رایزنی کرده‌ام، یک سری که همان ابتدا گفتند رای‌شان فرد دیگری است، اما برخی هم گفتند به برنامه رای می‌دهند نه به اسم، به همین دلیل برنامه‌های من را مطالعه می‌کنند و قرار است پیش از مجمع خبر بدهند که رای می‌دهند یا نه. آنهایی که چنین حرفی را گفته‌اند بیشتر از نصفِ به علاوه یک هستند و اگر به برنامه من رای بدهند، در انتخابات موفق خواهم بود.
وی تاکید کرد: با آقارسول مشکلی ندارم اما با فدراسیون هیچ ارتباطی نداشته، ندارم و نخواهم داشت. هدفم کمک به کشتی است، 20 سال تحت عنوان رئیس، نایب‌رئیس و دبیر هیات کشتی مازندران کار کردم، دو سال هم رئیس هیات تهران بودم، حالا هم هر کمکی برای کشتی از دستم بربیاید دریغ نخواهم کرد.


* توپچی: 4 سال خوبِ دیگر در انتظار رسول خادم است
محمدرضا توپچی که در زمان ریاست مرحوم خطیب، دبیر فدراسیون کشتی بود یکی از نامزدهاست که او هم به نظر می‌رسد به نفع رسول خادم از شرکت در رای‌گیری کناره‌گیری کند.
او دراین‌رابطه به خبرنگار پیروزی گفت: نمی‌دانم مجمع چه جوی خواهد داشت، اما آن چیزی که بیش از همه اهمیت دارد، کشتی است، همه ما هم از خانواده کشتی هستیم و وقتی هدف یکی است، فرقی نمی‌کند رسول خادم مسئولیت را برعهده داشته باشد یا امیرخادم و یا عباس جدیدی! مهم این است که همه دل‌شان برای این رشته می‌سوزد. البته آقا رسول هم در این سال‌ها خوب کار کرده‌اند و فکر می‌کنم 4 سالِ خوب دیگر هم در انتظار او و فدراسیونش باشد.


* پازاج و چمن‌گلی
احد پازاج هم رقیبی برای خادم به شمار نمی‌رود، سرمربی پیشین تیم ملی فرنگی که پیش از این مدیرکل تربیت‌بدنی اردبیل بود، هم‌اکنون ریاست کمیته مربیان فدراسیون کشتی را برعهده دارد که امیدوار است مجمع امروز محلی برای پیش‌کشیدن اختلافات قدیمی بین برخی کاندیدا نباشد. او دراین‌باره گفت: امیدوارم نامزدها فقط برنامه‌های‌شان را ارائه دهند و مسائل حاشیه‌ای را پیش نکشند.
اما عبدالله چمن‌گلی سرمربی سابق تیم ملی فرنگی و مدیرکل فعلی ورزش آذربایجان غربی یکی از منتقدان فدراسیون خادم بوده که البته بعد است رأیی در مجمع داشته باشد.
به هرشکل انتخابات صبح امروز با حضور 8 کاندیدا برگزار می‌شود و قطعا مثل هر انتخاباتِ دیگری حاشیه‌های خاصِ خود را خواهد داشت خصوصا اینکه بار دیگر عباس جدیدی و رسول خادم زیر یک سقف خواهند بود، زیر سقف دودی و انتخاباتی دیگر.


مرضیه دارابی

ارسال نظر آزاد است، اما اگر قبلا در بیان ثبت نام کرده اید می توانید ابتدا وارد شوید.
شما میتوانید از این تگهای html استفاده کنید:
<b> یا <strong>، <em> یا <i>، <u>، <strike> یا <s>، <sup>، <sub>، <blockquote>، <code>، <pre>، <hr>، <br>، <p>، <a href="" title="">، <span style="">، <div align="">
تجدید کد امنیتی