روزانه ۲۰۰ دستگاه خودروی غیربومی در شهر همدان جریمه می‌شود

سرهنگ «فرخ جمالی» روز یکشنبه در گفت و گو با خبرنگار ایرنا افزود: بیشتر خودروهای غیربومی موجود در شهرستان همدان دارای پلاک استان خوزستان هستند و پس از آن خودورهای با پلاک انتظامی استان تهران دارای بیشترین تردد در این شهرستان هستند.

وی اظهار داشت: عمده تردد این خودروها در مسیرها و اماکن تفریحی و گردشگری شهرستان همدان شامل محدوده آرامگاه بوعلی سینا، باباطاهر، گنجنامه، بلوار ارم و دیگر اماکن گردشگری منطقه است.

رییس پلیس راهنمایی و رانندگی شهرستان همدان با اشاره به اینکه با توجه به بهبودی نسبی اوضاع شهرستان در خصوص وضعیت همه گیری کرونا، افزود: حضور و اسکان مسافران(برپا کردن چادر) در مناطق گردشگری این شهرستان افزایش یافته که البته براساس مصوبات ستاد ملی کرونا از برپایی چادر و اسکان مسافر در داخل شهر، پارک ها و همچنین محدوده میدان آرامگاه باباطاهر جلوگیری می شود.

سرهنگ جمالی ادامه داد: پس از اعمال این محدودیت ها و جلوگیری از برپا کردن چادر در بوستان‌ها و محدوده اماکن تفریحی، مسافران غیربومی به سمت اسکان در منازل اجرایی(سوئیت های اجرایی) و حتی در برخی از هتل ها رفته اند.

به گفته وی، عوامل پلیس راهور از حدود ۲ هفته پیش با حساسیت و جدیت بیشتری اقدام به جلوگیری از تردد خودرهای با پلاک غیر بومی و اعمال قانون با جریمه ۵۰۰ هزار تومانی متخلفان می کنند.

فرماندار همدان نیز در همین رابطه از ممنوعیت ورود مسافران از مناطق با وضعیت قرمز کرونایی به این شهرستان خبر داد و گفت: فصل گردشگری همدان آغاز شده اما چاره ای جز ایجاد محدودیت برای حفظ سلامت عمومی مردم نداریم.

«محمدعلی محمدی» به خبرنگار ایرنا افزود: با توجه به افزایش موارد ابتلا و بستری و اعلام وضعیت هشدار قرمز در بسیاری از شهرستانها، با هدف جلوگیری از شکل گیری موج پنجم بیماری در مرکز استان الزامات و محدودیت های کرونایی با جدیت بیشتری اعمال خواهد شد.

وی با بیان اینکه ورود مسافران از شهرهای قرمز کرونایی به همدان ممنوع است، افزود: هر ساله در همدان شاهد سفرهای قابل توج گردشگران به ویژه از استانهای جنوبی هستیم که در شرایط فعلی چاره ای جز جلوگیری و ایجاد محدودیت نداریم.

به گزارش ایرنا، رییس دانشگاه علوم پزشکی استان همدان روز گذشته در جلسه ستاد مقابله با کرونا استان، گفت: هر چند هم اینک هیچیک از شهرستان های استان در وضعیت قرمز کرونایی قرار ندارد اما احتمال بازگشت استان همدان به وضعیت قرمز زیاد است.

«رشید حیدری مقدم» اظهار داشت: پایین بودن شاخص استفاده از ماسک به ویژه در روستاها و حاشیه شهرها و استفاده از  ۱۰۰ درصد ظرفیت تالارها به جای ۳۰ درصد از نگرانی های جدی دانشگاه علوم پزشکی همدان است.

وی تنها راه چاره و علاج پیشگیری از موج جدید اپیدمی کرونا با توجه به تجربه مثبت سایر کشورها  تزریق واکسن دانست و گفت: تاخیر در این کار در افزایش مرگ و میرها موثر است.

از مجموع ۱۰ شهرستان استان همدان ۲ شهرستان «فامنین و  اسدآباد» در وضعیت زرد کرونایی و مابقی در وضعیت نارنجی قرار دارند.

مجله موفقیت روزانه

درباره ی kuop26598

مطلب پیشنهادی

امدادرسانی هلال‌احمر به ۳۲۹ سیل زده در ۷ استان

به گزارش روز یکشنبه ایرنا از جمعیت هلال احمر، مرکز کنترل و هماهنگی عملیات سازمان امداد و …