سمنان در آستانه موج پنجم کرونا و آلودگی به نوع دلتای کروناست

به گزارش ایرنا، نوید دانایی شامگاه شنبه به رسانه ها افزود: نوع جدید ویروس کرونا به نام دلتا یا هندی که ابتدا در جنوب کشور مشاهده شد و به سرعت به دیگر استانها شیوع یافت، با وجود رصد گسترده نمونه‌ها، هنوز در استان سمنان شناسایی نشده است. 

وی ادامه داد: این به معنای نبودِ نوع دلتای ویروس کرونا در استان سمنان نیست و به این معناست که هنوز شناسایی نشده است. 

رییس دانشگاه علوم پزشکی استان سمنان گفت: استان‌های اطراف سمنان مانند تهران، مازندران، و اصفهان درگیر سویه جدید ویروس کرونا هستند. 

وی با اشاره به اینکه در نقشه سامانه ماسک وزارت بهداشت،درمان و آموزش پزشکی شهرستانهای همجوار از غرب استان سمنان مانند فیروزکوه، دماوند، در شمال از قائمشهر، آمل و از جنوب از اردستان، درگیر ویروس دلتا هستند افزود: اگر مراقب نباشیم به سرعت امکان تغییر رنگ‌بندی کرونایی و درگیری استان سمنان با سویه جدید کرونا وجود دارد. 

دانایی یادآور شد: وضعیت استان سمنان از نظر کرونایی بسیار شکننده است و هر لحظه منتظر پیک پنجم کرونا در استان سمنان هستیم. 

وی با تاکید بر اینکه از شهروندان تقاضا می کنیم به سفر نروند بیان کرد: رفت و آمدها در جاده ها زیاد است و این جا به جایی ها امکان انتقال بیماری را زیاد می کند، انتقال ویروس از جنوب کشور ناشی از سفرها به استان های جنوبی بود. 

رییس دانشگاه علوم پزشکی استان سمنان افزود: افرادی که ماسک می‌زنند باید شیوه نامه های بهداشتی را هم رعایت کنند. 

وی با تاکید بر رعایت شیوه‌نامه‌های بهداشتی در هر شرایطی، گفت: همه حتی کسانی که واکسن زده‌اند باید ماسک بزنند و فاصله‌گذاری را رعایت کنند زیرا این رعایت‌هاست که روند انتقال را متوقف می کند. 

دانایی اضافه کرد: سویه جدید کرونا مانند دلتا می توانند از تاثیر ایمن‌سازی واکسن در بعضی موارد عبور و ابتلا ایجاد کنند. 

وی با اشاره به رنگ‌بندی کرونایی اعلام شده گفت: شهرستان‌های گرمسار، دامغان و سمنان نارنجی و سه شهرستان سرخه، مهدیشهر و آرادان تحت پوشش دانشگاه علوم پزشکی استان سمنان زرد هستند.

دانایی بیان کرد: واکسیناسیون در نوبت دوم به شکل و روند مطلوبی در حال انجام است. 

وی ادامه داد: واکسیناسیون جاماندگان به هر دلیلی نیز در مراکز تعیین شده زیرمجموعه دانشگاه علوم پزشکی استان سمنان در حال انجام است. 

رییس دانشگاه علوم پزشکی استان سمنان بیان کرد: گروه های سنی بالای ۶۵ سال و دیگر گروه ها متناسب با ورود محموله‌های واکسن به کشور در استانها انجام می شود. 

مجله موفقیت روزانه

درباره ی kuop26598

مطلب پیشنهادی

امدادرسانی هلال‌احمر به ۳۲۹ سیل زده در ۷ استان

به گزارش روز یکشنبه ایرنا از جمعیت هلال احمر، مرکز کنترل و هماهنگی عملیات سازمان امداد و …