۱۰ هزار دوز واکسن ایرانی تحویل دانشگاه علوم پزشکی بوشهر شد

عبدالمحمد خواجه ئیان روز یکشنبه در گفت وگو با ایرنا افزود: افزون براین ۲۰ هزار دوز واکسن خارجی نیز وارد این استان شده که با این شمار واکسن؛ ایمن‌سازی گروه سنی بالای ۶۵ سال از روز گذشته در استان بوشهر آغاز شده است.

وی اضافه کرد: در زمان حاضر واکسن مورد نیاز همه افراد بالای ۶۵ سال در این استان تامین شده است و این افراد نیازی به ثبت نام در سایت خاصی ندارند و برای دریافت واکسن بر اساس برنامه زمان بندی با آنها تماس گرفته و نوبت داده می‌شود.

خواجه‌ئیان اظهار کرد: همه دست اندرکاران امر واکسیناسیون نهایت تلاش خود را برای روان سازی در فرآیند واکسیناسیون انجام می‌دهند و از مردم می‌خواهیم برای جلوگیری از ازدحام از مراجعه بدون نوبت به مراکز  واکسیناسیون خودداری کنند.

وی افزود: در همین ارتباط یک مرکز واکسیناسیون دیگر با همکاری بسیج جامعه پزشکی و شورای هماهنگی نیروهای مسلح در همین هفته در شهر  بوشهر آغاز بکار خواهد کرد که از این طریق روند واکسیناسیون با سرعت و سهولت بیشتری انجام شود.

معاون بهداشتی دانشگاه علوم پزشکی بوشهر  گفت: همه افرادی که بالای ۷۰ سال سن دارند نیز اگر جامانده باشند واکسن نوبت اول را دریافت می‌کنند و اگر واکسن نوبت اول را دریافت کرده‌اند، واکسیناسیون نوبت دوم آنها در حال انجام است.

خواجه‌ئیان اضافه کرد: با سهمیه واکسن جدیدی که از وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی برای استان دریافت شده است پوشش واکسیناسیون گروه‌های سنی اولویت‌دار بر اساس سند ملی واکسیناسیون در استان بوشهر افزایش می‌یابد.

معاون بهداشتی دانشگاه علوم پزشکی بوشهر گفت: از ابتدای اجرای واکسیناسیون تاکنون ۴۵ هزار و سه نفر در استان بوشهر علیه کووید ۱۹ واکسینه شده‌اند که از این شمار ۱۸ هزار و ۶۸۴ نفر هر ۲ دوز و مابقی دوز اول را دریافت کرده‌اند.

وی ادامه داد: افرادی که دوز اول واکسن را دریافت کرده‌اند نیز در زمان مقرر با آنها برای دریافت دوز دوم واکسن تماس گرفته می‌شود.

خواجه ئیان افزود: با توجه به شرایط خاص این استان با پیگیری‌های انجام  شده از سوی دانشگاه علوم پزشکی  و تمهیدات وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی تلاش می‌شود پوشش واکسیناسیون بالاتری در استان بوشهر ایجاد شود.

وی تاکید کرد: در همین ارتباط  در حال برنامه‌ریزی برای پوشش گروه سنی بعدی (۶۰ تا ۶۵ سال) در استان بوشهر هستیم که انتظار می‌رود با تامین واکسن مورد نیاز ایمن‌سازی این گروه نیز آغاز شود.

مجله موفقیت روزانه

درباره ی kuop26598

مطلب پیشنهادی

توجه به افکار عمومی از ویژگی های بارز رییس جدید قوه قضاییه است

رئوف رحیمی روز یکشنبه در گفت و گو با خبرنگار ایرنا با اشاره انتصاب حجت الاسلام …